Altuna III-Imazek Bilboko finalerako txartela lortu dute (20-22)

Beste behin ere Altuna III-Imazek eta Olaizola II-Zabaletak ikuskizun bikaina eskaini dute gaur Logroñoko Adarragara hurbildu diren pilotazaleen gozamenerako.

Aurreko bi partidetan, nafarrek 22-19 eta 22-21 gainditu zituzten gipuzkoarrak, baina oraingoan, 20-16 atzetik izan badira ere, Altunak eta Imazek garaipena lortu dute, eta horrekin batera, Bilboko igandeko finalerako txartela eskuratu dute.

Bertan, Artola-Rezusta izango dituzte zain, astelehenetik sailkatuta, lehen finalerdian Bengoetxea VI-Martija 11-22 gainditu ondoren.

Igandeko finala 17: 00etan hasiko da Bilboko Bizkaia frontoian.

Emaitza: Olaizola II-Zabaleta 20-22 Altuna III-Imaz
Partidaren iraupena: Ordu 1 eta 16 minutu
Pilotakadak: 665
Berdinketak: 4-4, 5-5, 6-6, 8-8, 9-9, 20-20
Gorriek (Olaizola II-Zabaleta): 13 tanto egin dituzte eta 12 galdu
Urdinek (Altuna III-Imaz): 10 tanto egin dituzte eta 7 galdu
Lehenengo partida: Agirre-Salaverri 18-13 Arteaga II-Untoria
Hirugarren partida: Egiguren V-Tolosa 13-18 Salaberria-O.Etxebarria

Altuna III-Imazek Bilboko finalerako txartela lortu dute (20-22)

2020-09-28

Beste behin ere Altuna III-Imazek eta Olaizola II-Zabaletak ikuskizun bikaina eskaini dute gaur Logroñoko Adarragara hurbildu diren pilotazaleen gozamenerako.

Aurreko bi partidetan, nafarrek 22-19 eta 22-21 gainditu zituzten gipuzkoarrak, baina oraingoan, 20-16 atzetik izan badira ere, Altunak eta Imazek garaipena lortu dute, eta horrekin batera, Bilboko igandeko finalerako txartela eskuratu dute.

Bertan, Artola-Rezusta izango dituzte zain, astelehenetik sailkatuta, lehen finalerdian Bengoetxea VI-Martija 11-22 gainditu ondoren.

Igandeko finala 17: 00etan hasiko da Bilboko Bizkaia frontoian.

Emaitza: Olaizola II-Zabaleta 20-22 Altuna III-Imaz
Partidaren iraupena: Ordu 1 eta 16 minutu
Pilotakadak: 665
Berdinketak: 4-4, 5-5, 6-6, 8-8, 9-9, 20-20
Gorriek (Olaizola II-Zabaleta): 13 tanto egin dituzte eta 12 galdu
Urdinek (Altuna III-Imaz): 10 tanto egin dituzte eta 7 galdu
Lehenengo partida: Agirre-Salaverri 18-13 Arteaga II-Untoria
Hirugarren partida: Egiguren V-Tolosa 13-18 Salaberria-O.Etxebarria


Azken albisteak

Laso, Buruz Buruko 2024 Txapelketako lehen finalista

2024-05-18

Laso, Buruz Buruko 2024 Txapelketako lehen finalista

Lasok 22-12 gainditu du Zabala Iruñeko Labriten jokatu duten Buruz Buruko Txapelketako finalerdian.

Larrazabalek eta Agirrek jokatuko dute Serie B Txapelketako Buruz Buruko finala

2024-05-18

Larrazabalek eta Agirrek jokatuko dute Serie B Txapelketako Buruz Buruko finala

Larrazabalek 22-8 gainditu du Salaberria, eta Agirrek 22-19 irabazi du Egiguren V.aren aurka Amurrion jokatu diren Buruz Buruko Serie B Txapelketako finalerdietan. Finala datorren larunbatean jokatuko dute Iruñeko Labriten.

Buruz Buruko Serie B Txapelketako finalerdiak hartuko ditu gaur Amurriok

2024-05-17

Buruz Buruko Serie B Txapelketako finalerdiak hartuko ditu gaur Amurriok

Larrazabal Salaberriaren aurka, eta Agirre Egiguren V.aren aurka, Buruz Buruko Serie B Txapelketako finalerako sailkatzen saiatuko dira gaur gauean.

San Fermin 4 1/2 Torneoko finalerako sarrera gehiago jarri dira salgai

2024-05-16

San Fermin 4 1/2 Torneoko finalerako sarrera gehiago jarri dira salgai

Uztailaren 7an Nafarroa Arenan jokatuko den San Fermin 4 1/2 Torneoko finalerako sarrera eskaintza handitu da.

Frontón

PILOTAREN APP-A

BERRIAK, EMAITZAK, KARTELDEGIA, SARRERAK.. PILOTARI BURUZKO INFORMAZIO GUZTIA

App Baiko en Google Play App Baiko en Apple Store

App Baiko en Apple Store